Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych i reklamowych - zgodnie z Polityką prywatności. Pliki cookies można kontrolować w ustawieniach przeglądarki internetowej.

×

 
facebook

Fotoksiążki krok po kroku

 

Wybór wielkości i formatu fotosiążki

W celu zaprojektowania własnej fotosiążki w pierwszej kolejności należy wybrać z listy pożądany format i wielkość fotosiążki , a następnie kliknąć w przycisk "zamów".

Fotoksiążka - Wybór

Po kliknięciu w przycisk "zaprojektuj" uruchomiony zostanie Edytor Fotoksiążki.

Fotoksiążka - Projektowanie

 

Edytor fotoksiążki

Edytor fotoksiążki pozwala na zaprojektowanie unikalnej fotoksiążki z wykorzystaniem własnych zdjęć. Zamawiający ma do dyspozycji zestaw narzędzi, za pomocą których może utworzyć wyjątkową i niepowtarzalną fotoksiążkę. Proszę zwracać uwagę aby wszystkie zdjęcia wgrywać w profilu barwnym sRGB w odpowiedniej rozdzieczości do oczekiwanego rozmiaru zdjęcia. Duże fotoksiążki (30x30 cm) należy przygotować jako rozkładówki w formacie 305x600 mm w formacie jpg bez zapisanego profilu w RGB. Proszę pamiętać, że po obcięciu rozłożona fotoksiążka orientacyjny wymiar: 295x580 mm, więc proszę nie umieszczać blisko brzegu informacji, które mogą zostać obcięte np. tekstów lub linii. Optymalny wymiar do umieszczania istotnych elementów grafiki jest o 3 cm mniejszy niż wymiar odbitki czyli 275x570 mm. Dla naszego wspólnego dobra należy unikać projektowania linii (ramek) przebiegających równolegle do brzegu strony (mogą one wyjść nieznaczenie skoszone lub niesymetryczne przy docinaniu). Małe fotoksiążki (20x20 cm) naświetlamy na papierze fotograficznym matowym o rozmiarze 203x400 mm. Obszar ten to całkowity obszar odbitki, który również jest po wykonaniu albumu docinany o około 5-10 mm z każdej strony. Fotoksiążka po docięciu ma więc wymiar około 190x385 mm. Proszę pamiętać o zachowaniu bezpiecznej odległości od brzegu istotnych informacji które mogą zostać obcięte. Dopuszczalna tolerancja docinania i symetrii albumu wynosi 2 mm, co oznacza że obraz względem projektu może zostać przesunięty o taką właśnie wartość (jest to szczególnie istotne przy ramkach usytuowanych blisko krawędzi).

 

Okładka

W panelu poniżej wizualizacji fotoksiążki można wybrać kolor okładki.

Fotoksiążka - Wybór okładki

 

Zdobienie okładki

Klikając w przycisk "zdobienia" można wybrać unikalne zdobienie swojej książki z grawerowanym napisem. Treść grawerowania należy wpisać w uwagach do zamówienia na końcu projektu.

Fotoksiążka - Wybór zdobienia

 

Skrzyneczka

Opcjonalnie można również wybrać elegancką, ozdobną drewnianą skrzynkę na fotoksiążkę wyścieloną od środka welurowym materiałem

Fotoksiążka - Wybór skrzyneczki

 

Dodawanie zdjęć

Rozwijając panel "Strony" można edytować kolejne strony fotoksiążki i umieszczać na nich zdjęcia.

W celu dodania zdjęcia na wybranej stronie należy będąc w zakładce zdjęcia kliknąć "dodaj" i wybrać plik.

Fotoksiążka - Dodawanie zdjęć

Wybrany plik pojawi się na wizualizacji oraz w formie miniaturki w panelu "Przesłane zdjęcia". Uwaga: prawidłowa rozdzielczość pliku oznaczona jest kropką koloru zielonego. Kolor żółty oznacza, że mogą być widoczne piksele. Kolor czerwony oznacza zbyt małą rozdzielczość pliku. Wybrane zdjęcie może zostać wydrukowane, ale jego jakość będzie słaba.

Fotoksiążka - Pozycjonowanie zdjęć

Za pomocą panelu Pozycja można dowolnie przesuwać zdjęcie do góry, w dół i na boki.

 

Szablony

Klikając w zakładkę szablony można wybrać ozdobne tło-szablon, który pozwala również na umieszczanie większej ilości zdjęć na stronie.

Fotoksiążka - Wybór szablonu

Teraz można powrócić do zakładki "zdjęcia", żeby dodać kolejne zdjęcia do wybranego szablonu.

Fotoksiążka - Nawigacja

 

Napisy

Po kliknięciu w zakładkę "napisy" otworzy się panel za pomocą którego można wstawiać napisy, wybrać czcionkę, wielkość, oraz za pomocą suwaków miejsce w którym dany napis się znajdzie.

Fotoksiążka - Dodawanie napisów

Zakładka ramki pozwala na wstawienie ramki do zdjęcia wybranej z listy.

Fotoksiążka - Dodawanie ramek

Teraz wystarczy powtórzyć wstawić zdjęcia, szablony i napisy na kolejnych stronach fotoksiążki. Bardzo ważne, by przed zakończeniem sprawdzić jeszcze czy jakieś strony nie pozostały puste.

Jeśli wszystkie strony są gotowe wystarczy kliknąć "podsumowanie"

Fotoksiążka - Podsumowanie

W oknie "Uwagi do zlecenia" należy wpisać tekst jaki ma się pojawić na zdobieniu.

Fotoksiążka - Uwagi do zlecenia